Цинк оксид обробили хлоридною кислотою масою 400г з масовою часткою HCl 14,6% Обчисліть масу цинк

хлориду утвореного в результаті реакцї

Ответы на вопрос

Отвечает Петренко Владислав.

Дано: m(речов) = 400г

           w(HCl)=14.6%

Знайти: V(ZnCl2)-?

                                    58.4г                 x л.

Рішення:  ZnO    +     2HCl -             ZnCl2   +   H2O

                                     36.5г/м            22.4л

                                  2 молі, тому:

                                   2*36.5=73г

14.6/100=0.146

Складаємо пропорцію 1

0.146/1 = x/400

x (m(HCl)) = 0.146*400/1 = 58.4г, записуємо над 2HCl для зручності.

Складаємо пропорцію 2

58.4/73=x/22.4

x (V(ZnCl2)) = 58.4*22.4/73= 17.92л