Два вуглеводні мають однакову найпростішу, але різні молекулярні формули, і містять по 85,72% за

масою Карбону. Визначте вуглеводні, якщо відомо, що густини їх за воднем 21 і 28 відповідно. Запропонуйте можливі структурні формули.​

Ответы на вопрос

Отвечает Терентьев Иван.

Ответ:

дано

W(C) = 85.72% = 0.8572

D1(H2) = 21

D2(H2) = 28

------------------

CxHy - ?

M1(CxHy)  = D1(H2)  * 2 = 21 *2 = 42 g/mol

W(H) = 1 - 0.8572 = 0.1428

рассмотрим  вариант где D1(H2) = 21

С  : H = 42 * 0.8572 / 12  : 42 * 0.1428 / 1  = 3 : 6

C : H = 3 : 6

C3H6

ответ 1) CH2 = CH - CH3

рассмотрим  вариант где D2(H2) = 28

M2(CxHy) = 28 * 2 = 56 g/mol

С  : H = 56 * 0.8572 / 12  : 56 * 0.1428 / 1   = 4 : 8

C : H = 4 : 8

C4H8

ответ 2) CH3 - CH = CH - CH3

Объяснение: