На етикетці спиртового йоду написано ― 5 %. Прокоментуйте зміст етикетки. Яка речовина є

розчинником, а яка ― розчиненою речовиною? Укажіть масу йоду у 20 г розчину. 1. Обчисліть масову частку натрій карбонату Na2CO3 у розчині, одержаному розчиненням 50 г Na2CO3 у 350 г води​

Ответы на вопрос

Отвечает Костин Егор.

Ответ:

Объяснение:

В 100 г раствора содержится 5 г йода, точнее 5г йода/ (95г спирт.р-ра+5г йода)

в 100грм р-ра 5г йода

в 20грм. р-ра хг йода

х=(5•30)/100=1г

в 20грм раствора 1г йода.

w(Na2CO3)=m(Na2CO3)/(m(N

a2CO3)+m(H2O))=50/(50+350)=50/400=0.125 или 12.5%