Даю 100 балов. Суміш містить два вуглеводні, що мають однакову молекулярну масу. Перший вуглеводень

- циклічний насичений, а другий - гомолог етену. Густина випарів суміші за етаном становить 2,8. Установіть склад вуглеводнів і напишіть напіструктурні формули їхніх ізомерів.

Ответы на вопрос

Отвечает Герасимович Елизавета.

Ответ:

Объяснение:

Загальна формула циклоалкану та вуглеводнів гомологічного ряду етану СₙН₂ₙ

Визначаємо молярну масу двух вуглеводнів:

М = D*M(C₂H₆) = 2,8*30 г/моль = 84 г/моль

За умовами задачі вони мають однакову молекулярну масу, тобто вони є ізомерами, тому молярна маса одного буде:

М = 84 г/моль = 42 г/моль

Розрахуємо кількість атомів Карбону та Гідрогену:

М(СₙН₂ₙ) = 12n + 2n = 14 n

14n = 42

n = 3

C₃H₆

    CH₂

    /  \

H₂C  CH₂

циклопропан

Н₂С=СН-СН₃ пропен