Масова частка Гідрогену в сполуці з деяким іншим елементом дорівнює 0,78%. Визначте формулу цієї

сполуки

Ответы на вопрос

Отвечает Масейко Максим.

Дано :

XH

w(H) - 0,78%

Знайти :

Х

Розв'язання :

Припустимо що другий елемент має валентність I, тоді формула матиме 1 атом гідрогену

Знайдемо 1% :

Ar(H) / 0,78% = 1,28 г

Тоді 100% = 128 г

Ar(X) = Mr(HX) - Ar(H) = 128 - 1 = 127 г

У періодичній системі таку атомну масу має Иод (I).

Відповідь : IH