Під час згоряння вуглеводню утворилися вуглекислий газ об'ємом 16,128л (н.у.) та вода масою 10,8г.

Установіть молекулярну формулу вуглеводню, якщо вiдносна густина його випарів за гелієм дорiвнюе 20,5.​

Ответы на вопрос

Отвечает Семёнов Вадим.

Ответ:

C₆H₁₀.

Объяснение:

n(C) = 16,128 л / 22,4 л/моль = 0,72 моль

n(H) = 10,8 г / 9 г/моль = 1,2 моль

n(C) : n(H) = 0,72 : 1,2 = 3 : 5 = 6 : 10 ⇒ C₆H₁₀

M(C₆H₁₀) = 82 г/моль = 20,5 · 4 г/моль.