Очень срочно, даю 25 баллов Які маси глюкози та оксиду срібла прореагували в реакції «срібного

дзеркала», якщо утворився осад срібла масою 12,56г?​

Ответы на вопрос

Отвечает Габдраупова Таня.

Ответ:

Дано: m(Ag)=7.42 г

I. Запишемо рівняння реакції:

CH₂OH-(CHOH)₄-COH + Ag₂O → CH₂OH-(CHOH)₄-COH+ 2Ag ↓

II. За рівнянням видно, що реагент і срібло у співвідношенні, як 1:2.

Тобто, n(C₆H₁₂O₆)=n(Ag)/2

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :

n(E)=m(E)/Ar(E)

m(E)=n(E)*Mr(E)

n(E)=m(E)/Mr(E)

Складемо співвідношення за кількістю речовини:

\frac{m(C_{6} Hx_{12}O_{6}) }{Mr(C_{6} Hx_{12}O_{6})} = \frac{m(Ag)}{2*Ar(Ag)}

Mr(C

6

Hx

12

O

6

)

m(C

6

Hx

12

O

6

)

=

2∗Ar(Ag)

m(Ag)

\frac{X}{180} = \frac{7.42}{108*2}

180

X

=

108∗2

7.42

\begin{gathered}X = \frac{180*7.42}{216} \\\\X=\frac{1335.6}{216} \\X=6.183\end{gathered}

X=

216

180∗7.42

X=

216

1335.6

X=6.183

m(C₆H₁₂O₆)=X=6.183 г

Готово! Є питання? Запитуйте, з радістю відповім