Обчислити масу натрій оксиду що може взаємодіяти з водою кількість речовин 0,4 моль​


Ответы на вопрос

Отвечает Мой Зардулик.

Відповідь:

m ( Na₂O ) = 12,4 г.

Пояснення:

Na₂O + H₂O = 2NaOH

Співвідношення коефіцієнтів натрій оксиду та води - 1 : 2, отже кількість речовини ( n ) натрій оксиду буде у два рази меньша:

n ( Na₂O ) = 0,4 / 2 = 0,2 моль

m = n × Mr

Mr ( Na₂O ) = 23 × 2 + 16 = 62

m ( Na₂O ) = 0,2 × 62 = 12,4 г.