Визначіть масову частку елементів у формулах (NH4)2S, CaSO4​


Ответы на вопрос

Отвечает Ятманов Богдан.

Ответ:

(NH4)2S - Сульфид аммония

Mr[(NH4)2S] = Ar[H] * 8 + Ar[N] * 2 + Ar[S] = 1 * 8 + 14 * 2 + 32 = 68

ω (H) = 8 : 68 * 100 = 12 %

ω (N) = 28 : 68 * 100 = 41 %

ω (S) = 32 : 68 * 100 = 47 %

CaSO4 - Сульфат кальция

Mr[CaSO4] = Ar[Ca] + Ar[O] * 4 + Ar[S] = 40 + 16 * 4 + 32 = 136

ω (Ca) = 40 : 136 * 100 = 29 %

ω (O) = 64 : 136 * 100 = 47 %

ω (S) = 32 : 136 * 100 = 24 %

Объяснение: