Кальцій карбонат масою 20 г повністю прорегував із хлоридною кислотою. Обчисліть об'єм газу (н.у.),

що виділився під час реакції

Ответы на вопрос

Отвечает Лыгина Таня.

Ответ:

4,48 л

Объяснение:

CaCO₃ + 2HCl = CaCl₂ + H₂O + CO₂

m(CaCO₃)=20 г

M(CaCO₃)=100 г/моль

V=22,4 л/моль

m(CaCO₃)/M(CaCO₃)=V(CO₂)/V

V(CO₂)=Vm(CaCO₃)/M(CaCO₃)

V(CO₂)=22,4*20/100=4,48 л