Визначте масу натрій феноляту який утвориться при дії на фенол розчину натрій гідроксиду об'ємом

42,6 мл (густина 1,3г/мл) з масовою часткою naoh 35%

Ответы на вопрос

Отвечает Сагадиева Сауле.

V(р-ну NaOH) = 42.6 ml

P(р-ну NaOH) = 1.3 g / ml

W(NaOH) = 35%

m(C6H5ONa) - ?

m(р-ну NaOH) = 42.6 ml * 1.3 g / ml = 55.38 g

m(NaOH) = 55.38 g * 0.35 = 19.383 g

n(NaOH) = 19.383 g / 40 g / mol = 0.484575 mol

C6H5OH + NaOH -> H2O + C6H5ONa

n(NaOH) = n(C6H5ONa) = 0.484575 mol

m(C6H5ONa) = 0.484575 mol * 116 g / mol = 56.2107 g

Ответ: 56.2107 g .