Солетворний оксид двовалентного хімічного елемента має відносну молекулярну масу 153. Визначте

елемент.

Ответы на вопрос

Отвечает Марков Артём.

Ответ:

Це елемент Барій,а  формула оксиду BaO

Объяснение: Барій належить до ІІА (2 групи, головної підгрупи) хімічних елементів періодичної системи. Має сталу  (постійну валентність -ІІ ).Барій оксид є основним оксидом, тобто він утворює солі (при взаємодії з кислотними оксидами або кислотами).Основний оксид + кислота → сіль + вода та Основний оксид + кислотний оксид → сіль
Відносна  атомна маса Барію 137 .Тоді маємо:
Mr(BaO) =1*Ar(Ba)+1*Ar(O)= 1*137 +!* 16= 153 ( де одиниці це кількість атомів Барію та Оксигену)