Яку масу кальцию оксиду (CaO) можна добути окисненням кальцію масою 0,8 г? + поясненнея​


Ответы на вопрос

Отвечает Куртлацкова Яна.

Відповідь:

1,12 г CaO

Пояснення:
Формула M = m/n (молярна маса - це відношення маси до кількості).
             
2Ca   +   O2   =   2CaO
0,8 г                        x г
40 г/моль         56 г/моль

Кількість кальцію складає n (Ca) = m/M = 0,8 [г] / 40 [г/моль]  = 0,02 моль.
За рівнянням реакції (дивись на коефіцієнти перед відповідними речовинами) n (CaO) = n (Ca) = 0,02 моль.
Маса кальцію оксиду m (CaO) = n*M = 0,02 моль * 56 г/моль = 1,12  г.

Як перевірити чи правильно я зробив?
За законом збереження мас: сума мас вихідних речовин до реакції дорівнює сумі продуктів після реакції, якщо процес перебігає в замкненій системі.
Тому порахуємо суму мас вихідних речовин:
n (O2) = n (Ca)/2 = 0,02 моль / 2 = 0,01 моль (дивись на коефіцієнти перед відповідними речовинами - на 2 Ca приходиться 1 O2, значить кількість моль О2 має бути менше в два рази).
m (О2) = n*M = 0,01 моль * 32 г/моль = 0,32  г.
m вих.речовин = m (О2) + m(Ca) = 0,32  г + 0,8 г = 1,12 г.
m продуктів = m (CaO) = 1,12  г.
m вих.речовин = m продуктів, значить розрахунки вірні.