Який лужноземельний метал масою 5,2 г прореагував з бромом, якщо утворилась сіль масою 40 грам

срочно С ОБЪЯСНЕНИЕМ!

Ответы на вопрос

Отвечает Михайлова Анастасия.

Ответ: Магній

Дано:

m(Me) = 5,2 г

m(MeBr2) = 40 г

Ме-?

Объяснение:

Ar(Br) = 80

Mr(Br2) = 160

Знаходимо масу Брома в солі:

m(Br) = m(MeCl2)-m(Me) = 40 г - 5,2 г = 34,8 г

5,2 г металу приєднує 34,8 г Брому

х г   металу приєднує   160 г Брому (згідно з формульною одиницею)

Складаємо пропорцію:

5,2:х = 34,8:160

х=5,2*160/34,8 = 24

Знаходимо в ПСХЕ Д.І. Менделєєва у другій групі головної підгрупі метал з відносною атомною масою 24, це Магній

Відповідь: Магній.