Обчисліть молекулярні маси оксидів та визначте масову частку Оксигену (%) в кожному з них: CI2O5,

CI2O3, CI2O, SO2, SO3, FeO, Fe2O3, Cao, BaO, H2O, SiO2, CO

Ответы на вопрос

Отвечает Онешко Ульяна.
Mr (CI2O5) = 2Ar(Cl)+ 5Ar(O)= 35*2 + 16*5 = 70 + 80 = 150
w= nAr/Mr
w(O) = 5Ar(O) / Mr(CI2O5)= 80/150 = 0,533 = 53,3%
Mr ( CI2O3) = 2Ar(CI)+ 3Ar(O)= 35*2 + 16*3 = 70 + 48 = 118
w(O) = 3Ar(O) / Mr(CI2O3) = 48/118 = 0,406 = 40,6%
Mr(CI2O) = 2Ar(CI)+ Ar(O) = 35*2 + 16 = 70 + 16 = 86
w(O) = Ar(O) / Mr(CI2O) = 16/86 = 0,186 = 18,6%
Mr(SO2) = Ar(S) + 2Ar(O)= 32 + 16*2 = 32 + 32 = 64
w(O) = 2Ar(O) / Mr(SO2) = 32/64 = 0,5 = 50%
Mr(SO3) = Ar(S) + 3Ar(O) = 32 + 16*3 = 32 + 48 = 80
w(O) = 3Ar(O) / Mr(SO3) = 48/80 = 0,6 = 60%
Mr(FeO) = Ar(Fe) + Ar(O) = 56 + 16 = 72
w(O) = Ar(O) / Mr(FeO) = 16/72 = 0,222 = 22,2%
Mr(Fe2O3) = 2Ar(Fe) + 3Ar(O) = 2*56 + 3*16 = 112 + 48 = 160
w(O) = 3Ar(O) / Mr(Fe2O3) = 48/160 = 0,3 = 30%
Mr(CaO) = Ar(Ca) + Ar(O) = 40 + 16 = 56
w(O) = Ar(O) / Mr(CaO) = 16/56 = 0,285 = 28,5%
Mr(BaO) = Ar(Ba) + Ar(O) = 137 + 16 = 153
w(O) = Ar(O) / Mr(BaO) = 16/153 = 0,104 = 10,4%
Mr(H2O) = 2Ar(H) + Ar(O) = 1*2 + 16 = 2 + 16 = 18
w(O) = Ar(O) / Mr(H2O) = 16/18 = 0,888 = 88,8%
Mr(SiO2) = Ar(Si) + 2Ar(O) = 28 + 16*2 = 28 + 32 = 60
w(O) = 2Ar(O) / Mr(H2O) = 32/60 = 0,533 = 53,3%
Mr(CO) = Ar(C) + Ar(O) = 12 + 16 = 28
w(O) = Ar(O) / Mr(CO) = 16/28 = 0,571 = 57,1%