Дано: w (C)=85,7% D(CO2)=1,91, знайти СхНу


Ответы на вопрос

Отвечает Рыбак Илья.

Ответ:

С₆Н₁₂

Объяснение:

Із формули відносної густини виразимо молярну масу невідомої сполуки:

D = \frac{Mr (CxHy)}{Mr (CO2)} => Mr (CxHy) = D * Mr(CO2) = 1,91 * 44 = 84 г/моль

Складемо та розв'яжемо пропорцію:

СxHy = 100% = 84 г/моль

C = 85,7% = X г/моль

Звідси:

X = \frac{85.7 * 84}{100} = 72 г/моль (молярна маса Сх)

72 / 12 = 6 (х)

Mr (CxHy) = Mr (C) * x + Mr (H) * y

Звідси:

Mr (H) * y = Mr (CxHy) - Mr (C) * x = 84 - 72 = 12

у = 12

С₆Н₁₂