4 г кальцію вступило у реакцію із ортофосфатною кислотою. При цьому утворились сіль і водень.

Визначити масу водню, що при цьому утворився.

Ответы на вопрос

Отвечает Сапалов Андрей.

Ответ:

Газ в m не измеряется, измеряется в объёме V

Ответ: V(H2) = 2,24 л

Объяснение:

Дано:

m( Ca)=4г

V(H2) -?

Решение:

3Ca+2H3PO4-->Ca3(PO4)2+3H2 (газ)

1) n= m/Mr

n(Ca)= 4/40=0,1 моль

по условию n(Ca)= 0,1 моль n(H2)= X моль

по уравнению n(Ca)=3 моль n(H2)=3 моль

2) Составляем пропорцию:

n(H2)=  \frac{0.1 \times  3}{3}  = 0.1 \: моль

3) V = n×Vm

V(H2)= 0.1×22.4=2,24 л

Ответ: V(H2) = 2,24 л