Назвати двохвалентний метал, при взаємодії 10г якого, з хлоридною кислотою, виділяється 5,6 л водню


Ответы на вопрос

Отвечает Елагина Милана.

Ответ:

Ca

Объяснение:

X + 2HCl = XCl₂ + H₂

m(X)=10 г

V(H₂)=5,6 л

V=22,4 л/моль

m(X)/M(X)=V(H₂)/V

M(X)=m(X)V/V(H₂)

M(X)=10*22,4/5,6=40 г/моль

X=Ca