Помогите!!!! Завдання 1. Яка маса калій нітрату утворюється внаслідок пропускання нітроген (IV)

оксиду об'ємом 3,36 л (н.у.) через розчин КОН об'ємом 120 мл з масовою часткою КОН 25% (р= 1,23 г/мл)? Завдання 2. При повному термічному розкладанні 16,25г нітрату малоактивного металу, для якого характерна ступінь окиснення +2, виділилось 3,36 л газової суміші (н.у.). Визначити формулу нітрату​

Ответы на вопрос

Отвечает Поталай Ника.

Ответ:

n(KOH)=m/M=(V•p×w)/M=(120•1.23•0.25)/56 = 0.66моль = избыток

n(NO2)=3.36/22.4=0.15моль = недостаток

3.36л. хг.

2 NO2 + 2 KOH → KNO3 + KNO2 + H2O

2×22.4л/моль. 101г/моль

х=(3.36•101)/44.8=7.6г.