Речовина масою 18,4 г повністю згоріла. Утворився вуглекислий газ об`ємом 13,44 л і вода масою 14,4

г. Відносна густина пари речовини за киснем 2,875. Визначте молекулярну формулу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Утушкин Макс.

Ответ:

С3H8O3

Объяснение:

n(CO2)=13.44/22.4=0,6 моль => m(C)=0.6*12=7.2 грамма

n(H2O)=14.4/18=0,8 моль => m(H)=0.8*2=1.6 грамма

m(O)=18.4-7.2-1.6=9,6 грамм

w(C) - 7.2/(18.4*12)=0,0326

w(H) - 1.6/(18.4)=0,0869

w(O) - 9.6/(18.4*16) =0,0326

C/H/O - 0,0326/0,0869/0,0326 - 0,0326(0,01)/0,0869(0,01)/0,0326(0,01)     -  3/8/3

С3H8O3  - 92 г/моль

M(C3H8O3)=2.875*32=92 г/моль