Визначте масу барій гідроксиду, яка необхідна для повної нейтралізації 2,52г нітратноï КИСЛОТИ


Ответы на вопрос

Отвечает Евсеева Алёна.

Запишемо рівняння реакції:

Ba(OH)₂ + 2HNO₃ → Ba(NO₃)₂ + 2H₂O

Знайдемо кількість речовини нітратної кислоти:

\displaystyle n (HNO_3) = \frac{m(HNO_3)}{M(HNO_3)} = \frac{2,52}{63}= 0,04 (моль).

Згідно з коефіцієнтами рівняння реакції, кількість речовини Ba(OH)₂ в два рази менша за кількість речовини HNO₃, тож:

n (Ba(OH)₂) = n (HNO₃) : 2 = 0,04 : 2 = 0,02 (моль).

Знайдемо масу барій гідроксиду:

m (Ba(OH)₂) = n (Ba(OH)₂) · M (Ba(OH)₂) = 0,02 · 171 = 3,42 (г).

Відповідь: 3,42 г.