Визначте масу барій гідроксиду, яка необхідна для повної нейтралізації 2,52г нітратної Кислоти


Ответы на вопрос

Отвечает Герштова Виктория.

Ответ:

3,42 г

Объяснение:

Ba(OH)2 + 2HNO3 = Ba(NO3)2 + 2H2O

M(HNO3)=1+14+16*3=63 г/моль

n(HNO3)=m/M=2,52/63=0,04 моль

По уравнению химической реакции:

n(HNO3) : n(Ba(OH)2) = 2 : 1

Следовательно:

n(Ba(OH)2)=n(HNO3)/2=0,04/2=0,02 моль

M(Ba(OH)2)=137+32+2=171 г/моль

m(Ba(OH)2)=M*n=171*0,02=3,42 г