Обчисліть масу (г) та об'єм (мл) води, який треба взяти для приготування 10 г розчину з масовою

часткою 5 %. (пам'ятаємо формулу, що пов'язує масу, об'єм та густину речовини, густина-маса/об'єм, а також те, що густина води рівна 1г/мл). СРОЧНО!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Polevodina Diana.

m(р-ну) = 10 г

w(реч) = 5%

m(води) - ?

V(води) - ?

Решение:
1) m(води) = 10г - (0,05 * 10г) = 9,5 г

2) V(води) = 9,5 г * 1г/мл = 9,5 мл

Ответ: 9,5 г, 9,5 мл