Даю 50 балів!!! Поможіть будь ласка обчисліть об'єм газу що утвориться при взаємодії 5.3 г натрій

карбонату і 8 грам сульфатної кислоти​​

Ответы на вопрос

Отвечает Грошев Никита.

Дано:

m(Na2CO3)= 5,3 г

m(H2SO4)= 8 г

Найти:

V(CO2)-?

Решение:

Na2CO3+H2SO4=Na2SO4+CO2+H2O

n(Na2CO3)=m/M= 5,3 г: 106 г/моль= 0,05 моль

M(Na2CO3) 23*2+12+16*3=106 г/моль

n(H2SO4)= m/M= 8 г:98 г/моль=0,08 моль

M(H2SO4)=1*2+32+16*4 = 98 г/моль

0,05> 0,08

H2SO4 - в недостатке

x=  0,08 моль

V(CO2)=n*Vm= 0,08 моль*22,4 л/моль=1,792 л

Ответ: V(CO2)= 1,792 л