Помогите пожалуста! 11. На сумiш порошків цинку і цинк оксиду масою 130 г подіяли сульфатною

кислотою внаслідок реакції виділився газ об'ємом 8,96 л. Обчислити масові частки компонентів у суміші. 12. Здійснити перетворення, що лежать в основі схеми: CO!— CaCO, → CaO → Ca(OH) →CaSO.

Ответы на вопрос

Отвечает Гильманова Алена.

Объяснение:

11.

Zn это хг, тогда ZnO (130-х)г

ZnO + H2SO4 = ZnSO4 + H2O реакция без выделения газа.

хг. 8.96л

Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2↑

65г/моль. 22.4л/моль

х=(8.96•65)/22.4=26г

Тогда масса оксида цинка (130-26)г=104г

12.

CO2 + CaO = CaCO3

CaCO3 = CO2 + CaO

CaO + H2O = Ca(OH)2

Ca(OH)2 + H2SO4 = CaSO4 + 2H2O