Обчислити об'єм водню (н.у.), який виділяється внаслідок взаємодії хлоридної кислоти з магнієм

кількістю речовини 5 МОЛЬ.​

Ответы на вопрос

Отвечает Рябов Иван.

Ответ:

внаслідок взаємодії хлоридної кислоти з магнієм кількістю речовини 5 моль виділяється 112 л водню

Объяснение:

Обчислити об'єм водню (н.у.), який виділяється внаслідок взаємодії хлоридної кислоти з магнієм кількістю речовини 5 МОЛЬ

Записуємо рівняння реакції:

5 моль                              х (л)

Mg   + 2HCl = MgCl₂+H₂

1 моль                              1 моль

  • Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння.

Прореагувало 1 моль Mg  утворилося 1 моль Н₂

Кількість речовини Н₂ така сама, що і кількість речовини Mg.

Отже, якщо в реакції вступає 5 моль Mg, то утворюється водень Н₂ кількістю речовини 5 моль.

Знаходимо об'єм водню кількістю речовини 5 молль за формулою:

V=ν·Vm

де Vm = 22,4 л/моль - постійна величина.

V(Н₂)=ν·Vm = 5 моль·22,4 л/моль = 112 л

Відповідь: V(Н₂)= 112 л

#SPJ1