Прекрасні перли,мармурові статуї,черепашник утворені переважно з одної сполуки склад якої: 40%

кальцій,12% карбону,і 48% оксигену.Виведи формулу цієї сполуки.Поясніть будь ласка покроково​

Ответы на вопрос

Отвечает Катюша Катюша.

Відповідь: Дано:

W (Ca)=0,4 = 40%

W(C) = 12%

W(O) = 48%

_______________

CaхCyOz-? 

                                  Розв"язок:

Складаємо  пропорцію  відношень  кількості  елементів  до  їх  атомних  мас:

Са:С:О  = W(Ca)/Ar(Ca): W(C)/ Ar(C): W(O) Ar(O) = 40/40:12/12 = 48/16 =

1:1:3;   Значить:  Кальція - 1  атом,  карбона - 1, оксигену - 3.

Формула  речовини  СаСО₃

Пояснення: делала с переводчиком надеюсь там всё понятно)