Обчислити масу кальцій (II) сульфіту, що утворюється в результаті взаємодії сульфітної кислоти

масою 8,2 г з кальцій гідроксидом Будь ласка, допоможіть, даю 50 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Симан Ульяна.

Ответ :
Масса сульфата кальция (CaSO₄) равна 11,3832 г.
Объяснение :
Дано : m(H₂SO₄) = 8,2 г.
Найти : m(CaSO₄) = ?
Решение :
▪ Запишем уравнение реакции : \sf H_2SO_4 + Ca(OH)_2 \to CaSO_4\downarrow + 2H_2O.
▪ Найдём количество вещества серной кислоты (H₂SO₄) :
\boxed{\bf n = \frac{m}{M}} (M(H₂SO₄) = 2Aᵣ(H) + Aᵣ(S) + 4Aᵣ(O) = 2*1 + 32 + 4*16 = 2 + 32 + 64 = 98 г/моль).
n(H₂SO₄) = m(H₂SO₄) : M(H₂SO₄) = 8,2 г : 98 г/моль ≈ 0,0837 моль.
По уравнению реакции — n(H₂SO₄) = n(CaSO₄) = 0,0837 моль.
▪ Заключительный этап — находим массу сульфата кальция (CaSO₄) :
\sf n = \frac{m}{M} \Leftrightarrow \boxed{\bf m = n*M} (M(CaSO₄) = Aᵣ(Ca) + Aᵣ(S) + 4Aᵣ(O) = 40 + 32 + 4*16 = 40 + 32 + 64 = 136 г/моль).
m(CaSO₄) = n(CaSO₄)*M(CaSO₄) = 0,0837 моль*136 г/моль = 11,3832 г.