СРОЧНО обчисліть масу солі що утворюється внаслідок взаємодії кальцій гідроксиду із розчином що

містить 146 г хлоридної кислоти

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Катя.

Дано:

m(HCl)= 146 г

Найти:

m(CaCl2)-?

Решение:

Ca(OH)2+2HCl=CaCl2+2H2O

n(HCl)=m/M=146 г:36,5 г/моль= 4 моль

M(HCl)=1+35,5= 36,5 г/моль

n(HCl)=n(CaCl2)= 4*1/2= 2 моль

m(CaCl2)=n*M= 2 моль*111 г/моль= 222 г

M(CaCl2)= 40+35,5*2=111 г/моль

Ответ: m(CaCl2)=222 г