Масова частка натрій хлориду (NaCl) в розчині масою 450 г складає - 15%. Яка маса води в цьому

розчині?​

Ответы на вопрос

Отвечает Махмутова Катя.

Ответ:

Маса води 382,5 г

Объяснение:

Відомо:

W(NaCl)= 15%

m(розчіну)= 450 г

Знайти:

m(H_2O) - ?

Розв'язання

І спосіб

1) Знаходимо масу NaCl в розчині масою 450г з масовою часткою NaCl 15% за формулою:

m(речовини) = (W•m(розчину ))/100% (1)

m(NaCl)= (15% • 450г)/100% = 67,5 г

2) Знаходимо масу води в розчині масою 450г з розчиненою речовиною масою 67,5 г:

m(води) = m(розчину) - m(речовини)

m(H_2O) = 450г- 67,5г = 382,5г

ІІ спосіб

Якщо масова частка NaCl в розчині складає 15%, то масова частка води дорівнює: 100%-15%=85%.

Ділі за формулою (1):

m(H_2O) =(85%•450)/100%= 382,5г