Обчисліть масову частку кристалізаційної води в кристалогідраті MgSO4 * 7H2O. Запишіть результат

у відсотках. а) 35, б)20, в)10, г)15

Ответы на вопрос

Отвечает Климов Илья.

Ответ:

Порахуємо наступні молекулярні маси

M(MgSO₄·7H₂O) = (24 + 32 + 16 * 4) + (7 * 18) = 246 г/моль

7M(H₂O) = 7 * 18 = 126 г/моль

Рахуємо масову частку води у кристалогідраті

w(H₂O) = 7M(H₂O) / M(MgSO₄·7H₂O) = 126 / 246 = 0.512 або 51.2%