до розчину купрум 2 хлориду масовою часткою 540 грам з масовою часткою солі 5%додали розчин натрій

сульфіду. обчисліть масу осаду,який утворився. ❗❗❗❗Дам 50 баллов ❗❗❗❗

Ответы на вопрос

Отвечает Николаева Татьяна.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CuCl2) = 540г

w(CuCl2) = 5%

Знайти: m(CuS) - ?

М(CuCl2) = 64 + 35 * 2 = 134 г/моль

М(CuS) = 64 + 32 = 96 г/моль

Знайдемо масу чистого CuCl2:

m(CuCl2) = m(CuCl2) * w(CuCl2) : 100% = 540 * 5% : 100% = 27 г

Обчислимо кількість речовини CuCl2

v(CuCl2) = m(CuCl2)/М(CuCl2) = 27 / 134 = 0,2 моль

Складемо РХР

Na2S  + CuCl2  → CuS + 2 NaCl

звідси бачимо,що v(CuCl2) = v(CuS) = 0,2 моль

Знайдемо масу осаду:

m(CuS) = v(CuS) * М(CuS) = 0,2 * 96 = 19,2 г