Обчисліть масу розчину хлоридної кислоти з масовою часткою НСl 10% , який необхідно взяти для

реакції з цинком масою 32,5 г. пж дам 50 баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Сенина Карина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(НСl) - 10%

m(Zn) -  32,5 г

Найти: m(НСl) - ?

М(HCl) = 36 г/моль   М(Zn) = 65 г/моль

   хг                32,5 г

2HCl      +      Zn     =     ZnCl2     +     H2

n = 2моль     n= 1 моль

m = 72 г         m = 65г

m(НСl) = 72 * 32,5 : 65 = 36 г

m(р-нуНСl) = 36 * 10% : 100% = 3,6 г