СРОЧНО!!! Даю 100 балів. Треба вирішити задачу Обчисліть масу SO3 із якого можна добути розчин

масою 200г із масовою часткою (сульфатної кислоти) H2SO4 9,8%​

Ответы на вопрос

Отвечает Тулемисов Алтай.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нуH₂SO₄) - 200 г

w(H2₂O₄) - 9,8 %

Найти: m(SO₃) - ?

Знайдемо масу числої речовини H₂SO₄

m(H₂SO₄) = m(р-нуH₂SO₄) * w(H₂SO₄) : 100% = 200 * 9,8% : 100% = 19,6 г

Складемо РХР

М(SO₃) = 32 + 16 * 3 = 80 г/моль

М(H₂SO₄) = 1 * 2 + 32 + 16 * 4 = 98 г/моль

 х г                              19,6 г

SO₃    +    H₂O    =     H₂SO₄

n= 1 моль                    n = 1 моль

m = 80 г                      m = 98 г

m(SO₃) = 80 * 19,6 : 98 = 16 г