Розв'яжіть задачу. Зовнішній енергетичний рівень атома елемента має будову ns2np2. Відносна

молекулярна маса його газуватої сполуки з Гідрогеном - 32. Назвіть цей елемент та обчисліть його масову частку у вищому оксиді.Будь ласка, розпишіть задачу: напишіть "Дано" та що в ньому повинно бути записано й напишіть "Розв'язок", та що в ньому теж повинно бути написано.​

Ответы на вопрос

Отвечает Махмутова Катя.

Ответ:

Объяснение:

Електронна будова зовнішнього енергетичного ns2np4 відповідає елементу IV групи . Отже, формула вищого оксиду R₂O, формула газуватої сполуки RH₄

Розв*язок:

R + 1 * 4 = 32

R = 32 - 4

R = 28

Цей елемент - Cіліцій (Si)

Вищий оксид : Si₂O

Знайдемо молярну масу оксиду:

М(Si₂O) = Ar(Si) * 2 + Ar(O) = 28 * 2 + 16 = 72 г/моль

Обчислимо масову частку Si у вищому оксиді:

w(Si) = Ar(Si) * n/М(Si₂O) * 100% = (28 * 2)/72 * 100% = 77,77%