ПОМОГИТЕ ПАЖАЛУЙСТА ДАМ 50 БАЛОВ!!! Масові частки Натрію, Сульфуру та Оксисену в сполуці

складають відповідно – 36,5%, 25,4%, 38,1%. Знайдіть найпростішу формулу речовини, якщо її молекулярна маса дорівнює 126.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мальгина Анна.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(Na) = 36,5% або 0,365

w(S) = 25,4% або 0,254

w(O) = 38,1% або 0,381

M(NaxSyOz) - 126

Найти: NaxSyOz - ?

Знайдемо еількість речовин:

n(Na) = w(Na) * M(NaxSyOz)/М(Na) = 0,365 * 126/23 = 2 моль

n(S) = w(S) * M(NaxSyOz)/М(S) = 0,254 * 126/32 = 1 моль

n(O) = w(О) * M(NaxSyOz)/М(О) = 0,381 * 126/16 = 3 моль

n(Na) : n(S) : n(O)  = 2 : 1 : 3

Отже формула : Na2SO3 - cульфіт натрію