Укажіть порядковий номер хімічного елемента V групи, якщо відносна молекулярна маса його вищого

оксиду дорівнює 324. У відповіді напишіть тільки число.

Ответы на вопрос

Отвечает Бекбаева Карина.

Ответ: 51

Объяснение:

Формула вищого оксиду V групи R₂O₅

Отже у формулі 5 атомів Оксигену і молярна маса дорівнює

М(О₅) = 16 * 5 = 80 г/моль

Звідси маємо:

R₂ + 80 = 324

R₂ = 324 - 80

R₂ = 244 молекулярна маса двох атомів невідомого елемента

R = 244 : 2 = 122 г/моль молекулярна маса елемента

Цей елемент - Стибій (Sb)

Порядковий номер -51