На суміш масою 15 г, що складається з барію та його оксиду подіяли соляною кислотою. При цьому

виділилося 2, 24 л газу (н. у.) . Визначити маси компонентів суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Избуллаева Диля.

Дано:

m (Ba i Ba0) = 15 г

V(H,) = 22,4 л

Знайти :

m (Ba) -?

m (BaO) -?

Суміш складається з двох компонентів - барію (Ва) та оксиду барію (Ва0), тому записуємо два рівняння хімічних реакцій:

Ba +2HCI -> BaCh, + H2 1 (1)

Ba0 + 2HCI -* BaCk, + H,O

(2)

Газ водень виділяться тільки в першому рівнянні, отже , беремо до уваги перше рівняння і записуємо відомі величини та ті, що треба знайти :

Xr 2,24л.

Ba + 2 HCI —> BaCl2 + H2 - стрелочка вверх

137 г 22,4 л

X = 137 • 22,4/22,4 = 13,7 Ba

m (Ba0) = 15 - 13,7 = 1,3 г