Визначте формулу вуглеводню, якщо масова частка Карбону в молекулі 83,33 %. ​ ​


Ответы на вопрос

Отвечает Алексеева Софья.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(C) = 83,33%

Найти: CxHy - ?

Знайдемо масову частку Гідрогену:

100% - 83,33% = 16,67%

Обчислимо кількість речовин С і Н

n(C) = w(C)  / М(С) = 83,33 /12 = 6,944 моль

n(Н) = w(Н)  / М(Н) = 16,67/1 = 16,76 моль

n(C) : n(Н) = 6,944 : 16,67

Так як індекси мають бути цілі числа, то обдва індекси ділимо на менший, тобто 6,944 і отримаємо

n(C) : n(Н) = 1 : 2,4

тепер помножимо обидва на 5

n(C) : n(Н) = 5 : 12
Отже формула вуглеводню: C₅H₁₂ - пентан