Будь ласка .Зараз.Але ПОВНЕ ОБ'ЯСНЕННЯ Обчисліть об'єм (н. у.) азоту, що утворився в результаті

повного окиснення (згорання) метанаміну масою 155​

Ответы на вопрос

Отвечает Халиков Рифат.

Ответ:

Объяснение:

Метанамін має формулу CH₅N.

Для обчислення об'єму азоту, що утворився, спочатку необхідно знайти кількість молів метанаміну.

Молярна маса метанаміну складає:

С: 12.01 г/моль

H: 1.01 г/моль x 5 = 5.05 г/моль

N: 14.01 г/моль

Отже, молярна маса метанаміну складає:

12.01 г/моль + 5.05 г/моль + 14.01 г/моль = 31.07 г/моль

Тепер можна визначити кількість молів метанаміну:

маса метанаміну / молярну масу метанаміну = кількість молів метанаміну

155 г / 31.07 г/моль = 4.99 моль метанаміну

За рівнянням згорання метанаміну:

CH₅N + 3O₂ -> CO₂ + 3H₂O + N₂

Відношення коефіцієнтів між метанаміном і азотом 1:1, тому кількість молів азоту, що утворився, також дорівнює 4.99 моль.

Об'єм азоту можна обчислити, використовуючи загальне рівняння стану ідеального газу:

V = nRT/P

де n - кількість молів газу, R - універсальна газова стала (8.31 Дж/(моль К)), T - температура в Кельвінах і P - тиск в Паскалях.

Для умов даної задачі, можна прийняти тиск та температуру стандартними умовами (101.3 кПа і 273 К), тоді:

V = nRT/P = 4.99 моль x 8.31 Дж/(моль К) x 273 K / 101300 Па = 0.114 м³ (або 114 л)

Отже, об'єм азоту, що утворився в результаті повного окиснення (згорання) метанаміну масою 155 г, становить 114 л.