Які маси металічного натрію та оксигену потрібні для добування натрій оксиду масою 5,15 г?

Допоможіть будь ласка, це терміново!​

Ответы на вопрос

Отвечает Жеткизгенова Зарина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Na₂О) = 5,15г

Знайти:

m(O₂)?

m(Na) -?

Розв'язок:

4Na + O₂ > 2Na₂O

n(Na₂O) = m/M = 5,15г ÷ 62г/моль = 0,083 моль

n(Na) : n(Na₂O) = 4 : 2

n(Na) = n(Na₂O) ×4 ÷ 2 = 0,084 моль • 2 = 0,166 моль

m(Na) = n•M = 0,166 моль • 62г/моль = 10,3г.

n(O₂) : n(Na₂O) = 1:2

n(O₂) = n(Na₂O)÷2 = 0,084 моль ÷ 2 = 0,042 моль

m(O₂) = n × M = 0,042 моль • 32г/моль = 1,344г.