Обчисліть об'єм вуглекислого газу , що утвориться в результаті дії хлоридної кислоти на розчин

натрій карбонату масою 200 г з масовою часткою солі 20%. Буду радий якщо відповідь буде більш менш детальною

Ответы на вопрос

Отвечает Бутчик Вася.

Відповідь:

Хлоридна кислота реагує з натрій карбонатом згідно наступної хімічної реакції:

2HCl + Na2CO3 -> 2NaCl + CO2 + H2O

З цієї реакції видно, що одна молекула хлоридної кислоти реагує з однією молекулою натрій карбонату і утворюється одна молекула вуглекислого газу.

Для обчислення кількості вуглекислого газу, який утвориться, спочатку необхідно визначити кількість натрій карбонату, який міститься у розчині масою 200 г з масовою часткою солі 20%.

Масова частка солі в розчині становить 20%, тому маса солі у розчині дорівнює 0.2 x 200 г = 40 г.

Маса натрій карбонату у розчині дорівнює різниці між масою розчину і масою солі:

200 г - 40 г = 160 г

Тепер можна розрахувати кількість вуглекислого газу, який утвориться. Молекулярна маса вуглекислого газу (CO2) дорівнює 44 г/моль. Отже, якщо реагує 1 моль натрій карбонату, то утворюється 1 моль CO2.

Молярна маса Na2CO3 = 2 x 23 + 12 + 3 x 16 = 106 г/моль.

Кількість молей Na2CO3 у розчині:

160 г / 106 г/моль = 1.51 моль

Отже, кількість молей CO2, який утвориться, дорівнює 1.51 моль.

Об'єм CO2 можна обчислити за допомогою ідеального газового закону:

PV = nRT

де P - тиск газу, V - об'єм газу, n - кількість молей газу, R - універсальна газова стала, T - температура газу.

У цій задачі ми шукаємо об'єм CO2,

Пояснення: