Обчисліть масу ортофосфатної кислоти, що утворюється внаслідок взаємодії фосфор(V) оксиду масою

80 г з водою.

Ответы на вопрос

Отвечает Матий Слава.

Дано:

m(P2O5) = 80 г

Найти:

m(H3PO4) - ?

Решение:

P2O5 + 3H2O => 2H3PO4

n=m/M

M(P2O5) = 2 × 31 + 5 × 16 = 142 г/моль

n(H2O) = 80 / 142 = 0,5634 моль(приблизительно)

n(H3PO4) = 2n(P2O5) = 2 × 0,5634 = 1,1268 моль

m(H3PO4) = 1,1268 × 98 = 110 г(приблизительно)

Ответ: 110 г