Плиз я тупой помогите даю 80 баллов 1. Схеми реакцій перетворити на рівняння та виставити

коефцієнти А) H 2 O → H 2 + O 2 Б) HNO 3 → NO 2 + O 2 + H 2 O ІІ В) Ba + O 2 → BaO 2. Задача У колбі з киснем спалили цинк масою 7 г і добули цинк оксид ( ZnO ) масою 16 г. Напишіть рівняння реакції. Визначте масу кисню, що прореагував.

Ответы на вопрос

Отвечает Такуми Юра.

Відповідь:

1.

А) 2 H2O = 2 H2 + O2

Б) 2 HNO3 = 2 NO2 + O2 + H2O

В) 2 Ba + O2 = 2 BaO

2. Задача

Дано:

m(Zn) = 7 г

m(ZnO) = 16 г

Знайти:

m(O2) -?

Рішення:

рівняння реакції:

2 Zn + О2 = 2 ZnО

з рівняння бачимо, що для спалювання 2 молей Zn потрібен 1 моль О2, при цьому утворюється 2 моля ZnО

за умовою задачі:

Zn було 7 г, що складає 0.107 моля: 7/65.38 = 0.107 моля, де 65.38 - атомна маса Zn;

а ZnО утворилося 16 г, що складає 0.197 моля: 16/81.38 = 0.197 моля, де 81.38 - молекулярна маса ZnО

тому розрахунки потрібно проводити по масі Zn (найвірогідніше в масі ZnО присутні домішки)

пам'ятаємо, що для спалювання 2 молей Zn потрібен 1 моль О2, а для для спалювання 0.107 моля Zn потрібно 0.0535 моля О2:

0.107/2 = 0.0535 моля, що мають масу г: 0.0535 * 32 = 1.712 г

отже для спалювання 7 г Zn потрібно 1.712 г О2

Пояснення: