Допоможіть будь ласка Який об’єм ацетилену , що містить 5% інертних домішок, необхідно

використати для добування етаналю масою 8,8 г за реакцією Кучерова.

Ответы на вопрос

Отвечает Колтович Олег.

Ответ:

Реакція Кучерова використовується для синтезу етаналю з ацетилену та формальдегіду:

CH≡CH + HCHO → CH3CHO

За рівнянням реакції, 1 моль ацетилену (C2H2) реагує з 1 моль формальдегіду (HCHO) і утворюється 1 моль етаналю (CH3CHO).

Для добування 8,8 г етаналю потрібно знати, який об'єм ацетилену прийде взагалі в реакцію.

Спочатку знайдемо кількість молів етаналю:

m(CH3CHO) = 8,8 г

M(CH3CHO) = 44,05 г/моль

n(CH3CHO) = m/M = 8,8/44,05 = 0,1998 моль

За рівнянням реакції, кожен моль етаналю вимагає 1 моль ацетилену. Отже, нам також потрібна 0,1998 моль ацетилену.

Тепер знайдемо загальну кількість молів газової суміші (C2H2 та домішок):

n(total) = n(C2H2) + n(домішки)

Концентрація ацетилену в суміші становить 95% (100% - 5% домішок), тобто:

n(C2H2)/n(total) = 95/100

n(C2H2) = 0,95n(total)

Тоді:

n(total) = n(C2H2)/0,95 = 0,1998/0,95 ≈ 0,2103 моль

Нарешті, можна знайти об'єм ацетилену:

V(C2H2) = n(C2H2) * Vm / N,

де Vm - молярний об'єм газу за нормальних умов (0°С, 101,3 кПа), а N - кількість молей газу.

Vm = 24,5 л/моль (для ацетилену)

N = n(total) = 0,2103 моль

Тоді:

V(C2H2) = 0,1998 * 24,5 / 0,2103 ≈ 23,3 л

Отже, необхідно використати близько 23,3 л ацетилену (з 5% домішок) для добування 8,8 г етаналю.

Объяснение: