Путём выпаривания досуха 200 г насыщенного при 0°С раствора хлорида натрия получено 52,6 г соли.

Рассчитайте растворимость хлорида натрия в воде при 10 0С. Пожалуйста кто может

Ответы на вопрос

Отвечает Базаршаев Ерасыл.

ln(S2/S1) = -ΔH/(R*(1/T2-1/T1))


де S1 та S2 - розчинності солі при температурах T1 та T2 відповідно, ΔH - ентальпія розчинення, R - універсальна газова стала.Для хлориду натрію значення ΔH = 3.869 кДж/моль, R = 8.314 Дж/(моль·К). Розрахуємо значення розчинності при 0 °C (273 K):ln(S2/S1) = -3.869 кДж/моль / (8.314 Дж/(моль·К) * (1/283 K - 1/273 K))

ln(S2/S1) = -0.1176

S2/S1 = e^(-0.1176)

S2/S1 = 0.888

Отже, розчинність хлориду натрію при 0 °C дорівнює близько 0,888 г/мл.


P(NaCl) = X(Н2О) * P(Н2О) * S(NaCl)де P(NaCl) - паровий тиск насиченого розчину хлориду натрію при 10 °C, X(Н2О) - молярна частка води в розчині, P(Н2О) - паровий тиск води при 10 °C, S(NaCl) - розчинність хлориду натрію при 10 °C.

За даними таблиць розчинності, розчинність хлориду натрію при 10 °C дорівнює близько 35,7


Можу відповісти лише українською