У сполуці масова частка Оксигену складає 56,8%, масова частка Хлору - 42%. У речовині також є

Гідроген. Виведіть найпростішу молекулярну формулу речовини. У формулі визначте валентність хлору та враховуючи валентності елементів складіть графічну формулу даної речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Пикулёв Руслан.

Находим %(Н)=100%-(56,8+42)=1,2

находим индексы:
     %/  Ar                наименьшее общ. кратное 1,2
H 1.2/1   =1.2 /1,2=1 
Cl 42/35.5 =1.2/1,2=1
O56.8/16=3.6/1,2=3
                 1 5 2
формула:HClO3   валентность хлора=5