Яка маса розчину натрій гідроксиду з масовою часткою лугу 25% витрачається на добування мила із 5 т

тригліцериду, молекула якого містить залишки молекул стеаринової, пальмітинової та олеїнової кислот? Даю за роботу 75 балів ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ветерцов Даниил.

Ответ:

Для добування мила з трьох молекул тригліцеридів потрібно одна молекула натрій гідроксиду. Тому, для 5 т тригліцеридів, маса натрій гідроксиду буде:

Маса тригліцериду = 5 т = 5000 кг

Молярна маса стеаринової кислоти = 284 г/моль

Молярна маса пальмітинової кислоти = 256 г/моль

Молярна маса олеїнової кислоти = 282 г/моль

Отже, масова частка стеаринової кислоти = 1/3

Масова частка пальмітинової кислоти = 1/3

Масова частка олеїнової кислоти = 1/3

Тоді кількість моль тригліцериду = маса / молярна маса = 5000 / (284*2 + 256 + 282) = 9.54 моль

Кількість молей NaOH, яка необхідна = 1/3 * 9.54 + 1/3 * 9.54 + 1/3 * 9.54 = 9.54 моль

Маса NaOH = кількість молей * молярна маса = 9.54 * 40 = 381.6 г

Отже, маса розчину натрій гідроксиду, що містить 25% лугу, необхідна для добування мила з 5 т тригліцериду, становить:

Маса лугу = маса NaOH / масова частка лугу = 381.6 г / 0.25 = 1526.4 г

Отже, маса розчину натрій гідроксиду, що містить 25% лугу, необхідна для добування мила з 5 т тригліцериду, становить близько 1.53 кг.