1) Обчисліть масу магній оксиду, що реагує з хлоридною кислотою масою 7,3г. Яка кількість речовини

солі утворилася? 2)Крізь розчин кальцій карбонату пропустили карбон (IV) оксид об>>ємом 6,72л. Обчисліть масу та кількість речовини утворених продуктів реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Олина Лиза.

Ответ:

8 г

Дано:

m(HCl) = 7,3 г

Найти:

m(CuO)-?

Объяснение:

M(HCl) = 36,5 г/моль

n(HCl) = 7,3 г/36,5 г/моль = 0,2 моль

М(СuO) = 80 г/моль

CuO + 2HCl = CuCl₂ + H₂O

Из УХР видно, что n(CuO)=¹/₂n(HCl)

n(CuO) = 0,5*0,2 моль = 0,1 моль

m(CuO) = n*M = 0,1 моль*80 г/моль = 8 г

Ответ: 8 г

Объяснение: