У результаті реакції суміші алюмінію і срібла із 304,17 г 12%розчину хлоредневої кислоти виділилось

3,73л газу .Визначте масові частки металів у вихідній суміші ПОМОГИТЕЕЕ СРОЧНООО ​

Ответы на вопрос

Отвечает Севостьянов Данил.

Ответ:

Для вирішення даної задачі нам потрібно скористатися законом давнтону-Генрі для газових сумішей та законом відносних молекулярних кількостей.

Обчислимо кількість молекул газу, що виділиться за даних умов:

V = 3,73 л

T = 273 K

p = 1 атм

Закон ідеального газу:

PV = nRT

n = PV / RT = (1 атм * 3,73 л) / (0,0821 латм/мольК * 273 К) = 0,168 моль

Знайдемо масу солі, що бере участь у реакції, виходячи з концентрації розчину:

m(HCl) = V * ρ * c = 3,73 л * 1 г/мл * 0,12 моль/л = 0,4476 моль

Визначимо, який з металів реагував з кислотою, знаючи, що молярна маса Al дорівнює 26,98 г/моль, а молярна маса Ag - 107,87 г/моль. При цьому, за законом відносних молекулярних кількостей, масові частки металів у суміші будуть дорівнювати їх відносним молярним кількостям, тобто відношенню мас металів до їх молярних мас:

m(Al) / M(Al) = n(H2) / 2 = 0,168 моль / 2 = 0,084 моль

m(Ag) / M(Ag) = n(H2) / 1 = 0,168 моль / 1 = 0,168 моль

Отже, бачимо, що маса срібла у суміші дорівнює:

m(Ag) = 0,168 моль * 107,87 г/моль = 18,27 г

А маса алюмінію дорівнює:

m(Al) = 304,17 г - 18,27 г = 285,9 г

Таким чином, масові частки металів у вихідній суміші будуть:

масова частка Al = m(Al) / (m(Al) + m(Ag)) * 100% = 94,04%

масова частка Ag = m(Ag) / (m(Al) + m(Ag)) * 100%